Radna odela u Srbiji

Proizvodnja i stampa radnih uniformi

Proizvodnja radnih odela i zaštitne HTZ odeće. Izrada radnih pantalona, bluza, kecelja, mantila, prsluka, jakni, tregeruša i kombinezona. Reklamne majice, kape i kačketi.
Prodaja sa štampom logotipa Vaše firme.
Dostavljamo do svakog dela Srbije.
Najpovoljnije uniforme od uvoznog kepera. [Kupovina]

Zanimljivost o nasem proizvodu - Legenda o keceljama 2

Na masonskoj kecelji uočavamo četiri prava ugla. Njihov zbir daje 360 stepeni, odnosno obrazuje tajanstveni krug Majstora. Vrh ili "poklopac" kecelje sa tri ugla upućuje na tri izvorna Velika Majstora masonerije - kralja Solomona, Hirama od Tira i Hirama Abifa. U nekim tumačenjima vrh kecelje predstavlja šestar. Kvadratni deo oslikava četiri osnovna elementa - vatru, vodu, vazuh i zemlju, dok je "poklopcu" dodeljen vrhovni princip trojstva.

Brojevi četiri i tri. Igra svetlosti i senke. Njihovim sabiranjem dobijamo sedam, broj koji za Pitagoru predstavlja jedinstvo božanstva (3) i čoveka (4). To je i broj planetarnih anđela "unutrašnjih" planeta: Sunca, Meseca, Merkura, Venere, Marsa, Jupitera i Saturna; broj duginih boja, broj sedmog dana posvećenog večnosti. Sedam označava i sedam vrlina i sedam smrtnih grehova. To je broj Majstora Kraljevske Umetnosti, broj slobodnih veština koje inicirani mora da neguje: gramatiku, retoriku, logiku, aritmetiku, geometriju, astronomiju i muziku. Sedam je i veliki Biblijski broj: ključ Mojsijevog stvaranja, simbol svih vera; Mojsije je ostavio pet knjiga dok je zakon sadržan u dva Zaveta. Menora, Sveti Svećnjak ima sedam krakova. Muslimani imaju sedam svetih hramova. Sedam drevnih crkvi u maloj Aziji širi ljubav Bogočoveka. Kralj Solomon je sedam godina gradio hram koji je posvetio Bogu sedmog meseca te proslava trajaše sedam dana. Da bi loža ispravno radila, neophodno je prisustvo sedmorice braće.

Jasno je da značaj i ulogu kecelje treba tražiti u širem smislu nego što je naš, konvencionalno ograničen.

Svako živo biće poseduje svoje sopstveno energetsko polje, koje mnogi nazivaju aura. Drevni su spoznali da aura ima sedam slojeva kao posledicu sedam energetskih centara ili čakri. Čakre su vrtlozi psihičke energije i neki ljudi ih vide i doživljavaju kao kružne pokrete energije sa određenom brzinom vibriranja.

Adepti sa istoka nadenuše nazive čakrama: MULADARA, SVADISTANA, MANIPURA, ANAHATA, VIŠUDI, ADžNA I SAHASRARA.

Muladara je prva čakra u evoluciji čoveka u kojoj on prevazilazi životinjsku svest i postaje ljudsko biće. Ujedno je to i poslednja čakra u životinjskoj evoluciji. Smeštena je u karlici i odgovara trtičnom spletu nerava. U telu muškarca ona se nalazi između urinarnog i ekskretornog otvora, u obliku male uspavane žlezde po imenu PERINEUM. U telu žene ona je na zadnjem delu CERVIKSA. Kaže se da se od Muladara čakre, dole ka petama, nalaze ostale, niže čakre koje su odgovorne za razvoj životinjskih i ljudskih kvaliteta, instikta i intelekta. Od Muladare na gore se nalaze čakre koje se tiču prosvetljenja i evolucije višeg čoveka. Muladara kontroliše celokupni sistem izlučivanja i seksualnih funkcija.

Bela kecelja simboliše izdizanje posvećenog iznad Muladare i predstavlja začetak svesti i pokretačku energiju; oslobađanje od beskorisnih želja i odbacivanje štetnih uticaja. Prekrivanje Muladare i druge čakre SVADISTANE, koja između ostalog predstavlja i Ego i Tvorca želja, kao i pritezanje kecelje u visini pupka, što odgovara trećoj čakri, MANIPURI, označava početak spiritualne evolucije posvećenog na putu ka Svetlosti i uvodi inicijaciju kroz instrukcije.

Treća čakra, MANIPURA označava svest o ispravnom postupku. Ona predstavlja snagu promene, ličnost, gospodara želja. Samopouzdanje. Kontrolu realnosti kako bi se ostvarila Sudbina. Vitezovi templari su ispod tunike opasivali belu jagnjeću kožu, koju po predanju nisu skidali ni prilikom retkih kupanja. Ovakvo isticanje celibata, kome su se bar u jednom periodu svog života predavali mnogi adepti, nije predstavljalo ništa drugo do sputavanje nižih energija zarad viših.

Najraniji zvanični prikaz "prave" masonske kecelje potiče iz 1717. godine i nalazi se na graviranom portretu Entoni Sejera (Antony Sayer), prvog Velikog majstora moderne masonerije. Druga sačuvana slika je naslovna strana Andersonove knjige Konstitucija iz 1723. godine gde je predstavljena grupa operativnih masona povezanih dugačkim, kožnim keceljama.

I pored složenosti koju nosi njena izrada, kožna kecelja se dugo održala. Tek od 1811. godine počinju da se upotrebljavaju mekši materijali za izradu ovog najprepoznatljivijeg obeležja masona. U skladu sa tradicijom, Ujedinjena Velika Loža Engleske do danas insistira na beloj kecelji od jagnjeće kože, ne prihvatajući nikakvu zamenu materijala.

Da se pretpostaviti da su najranije kecelje bile jednostavne, glatke i bez ukrasa. Tek nekoliko dokumenata iz prve polovine XVIII veka potvrđuje da su neki masoni imali kecelje na kojima je bio našiven «poklopac». On je postao uobičajen tek u zadnjim decenijama tog stoleća. Tada dolazi do stvaranja nove modne linije masonskih kecelja: one se ukrašavaju vezenim i slikanim detaljima, najčešće u kućnoj radinosti. Retki sačuvani primerci iz tog perioda svedoče o velikoj ljubavi i pažnji koju su drevni masoni posvećivali ovom delu opreme, ali i pravcu u umetnosti kome su težili. Prvobitno oslikavanje kecelje koje imalo za cilj da istakne stepen i titulu nosioca, kasnije se pretvorilo u prestižno takmičenje za izbor najlepše kecelje, da bi vremenom poprimilo razumne oblike odražavanja simbolike i učenja slobodnih zidara.

U zavisnosti od obreda i rituala varira i boja pa čak i oblik kecelje. Učenička kecelja je najčešće bela, opšivena belim platnom, sa "poklopcem" koji može biti podignut ili spušten. U obredima koji propisuju podignut "poklopac" na Učeničkoj kecelji, on predstavlja podvojenost materije od duha. Istu takvu kecelju nosi i Pomoćnik, s tim što je "poklopac" sada spušten i označava napredak u Kraljevskoj Umetnosti jer je slobodni zidar ostvario povezivanje materije i duha. Međutim, ponegde je Pomoćnička kecelja opšivena crvenim odnosno plavim platnom. Tradicionalno, kecelja Pomoćnika koji rade u ložama koje su pod zaštitom Ujedinjene Velike Lože Engleske je bele boje sa dve plave rozete koje su našivene u uglovima na dnu kecelje.

Na Majstorskom stepenu, kecelja od kože ili satena, opšivena je plavim trakama u onim obedijencijama koje manje ili više proizilaze iz Andersonizma (Obred Emulacije, Šreder, Američki obred, Francuski obred), crvenim u Drevnom i prihvaćenom škotskom obredu Velike lože Francuske i zelenim u Prečišćenom škotskom obredu. Često se na Majstorskoj kecelji nalazi izvezeno svevideće oko, bagremova grana, plamena zvezda, stubovi hrama ili uglomer i šestar. U Francuskoj, Majstorska kecelja nosi početna slova Svete majstorske reči: M i B. Ponekad se ovi inicijali ispisuju slovima masonskog alfabeta.